8 dôvodov, prečo by sme mali jesť ananás každý deň.

Jedna z najlepších vecí , ktoré môžeme urobiť pre naše zdravie, je jesť správne druhy potravín. To je niečo, čo väčšina z nás pochopila, ale jej uvedenie do praxe nie je vždy najjednoduchšie vec. Samozrejme je to niečo iné, ak hovoríme o jedle a ide o to dať si niečo dobré a robiť to každý deň.

Ananás je jedným z najviac prospešného ovocia na povrchu planéty. Jesť ho na dennej báze poskytuje celý rad priaznivých účinkov pre zdravie, ktoré by ste mali poznať. Akonáhle pochopíte tieto výhody, môžete začať začleňovať ananás do svojho zdravého životného štýlu. To naozaj môže spôsobiť rozdiel v spôsobe, akým sa cítite, ako vyzeráte a dokonca aj vo vašej dĺžke života. Pozrime sa na nasledujúcich 8 dôvodov, prečo by ananás mal byť konzumovaný denne.

Vitamín C keď budete jesť porciu ananásu o veľkosti šálky denne, dostanete 131% svojej DDD vitamínu C. Nasekajte si nejaký ananás a jedzte ho každé ráno. Obsahuje tiež železo a vápnik.

Nádorové ochorenia – ananásy sú bohaté na antioxidanty a vitamín C, takže majú protirakovinové účinky. Pomáhajú čistiť telo od voľných radikálov a výskum ukázal, že sú prospešné pre prevenciu rakoviny hrubého čreva a prostaty.

Imunita – vysoká hladina antioxidantov v ananásu posilní Váš imunitný systém

Trávenie – ananásy sú plné zdravých enzýmov, ktoré pomáhajú k zdravému tráveniu.

Plodnosť – antioxidanty a minerály v ananásu pomáhajú k zvýšeniu plodnosti

Pleť – môže sa znížiť začervenanie a zápal, rovnako ako sa zvýši produkcia kolagénu, keď začleníte ananás ako pravidelnú súčasť vašej stravy.

Únava – jesť ananás pravidelne pomáha bojovať proti únave. Má vysoký obsah minerálnych látok, ktoré pomáhajú chrániť bunkovú štruktúru.

Pokožka hlavy – zmiešajte trochu ananásovej šťavy, olivový olej a mandľové mlieko. Dajte si zmes na vlasovú pokožku a nechajte ju tam po dobu 10 minút, potom zmyte. Urobte to trikrát týždenne, zmes zjemní vlasy, zahustí je a vaša pokožka hlavy bude zdravá.

You Might Also Like