6 vecí, ktoré sa dejú v tele keď nám chýba voda.

Existuje mnoho názorov o tom, koľko pohárov vody denne ľudské telo potrebuje. Vedci tvrdia, že ideálne množstvo je 8-9 poháre denne, ale čo sa stane, ak nebudeme držať to?

  1.  Je veľmi pravdepodobné, že váš zdravotný stav sa zhorší . Dostatok množstva vody v tele, zabraňuje vzniku obličkových kameňov, rakoviny zažívacieho ústrojenstva a močových ciest, a tiež chráni pred srdcovými chorobami.
  2. Dehydratácia spomaľuje metabolizmus . Pre Ľudský metabolizmu je príjem vody najdôležitejší – viac vody, rýchlejší metabolizmus.
  3. Možno budete musieť vynaložiť väčšie úsilie pri práci. Dehydrovaný Mozog je potlačený a pracuje s nižšou kapacitou, takže budete potrebovať viac času a úsilia na dokončenie úloh.
  4. Zvýšená chuť do jedla . Ľudia, ktorí pijú 2 poháre vody pred jedlom sacích 75-90 menej kalórií. Za tri mesiace, to je 2,5 kg.
  5. Koža je vráskavá a vyzerá staršie . Voda hydratuje pokožku, vyhladzuje vrásky, takže čerstvý a mladý opálený budete po vode cez leto určite.
  6. Dehydrovaní ľudia sa pravdepodobne cítia depresívne . Majú pocit, že sú slabý, zmätený alebo naštvaný, na rozdiel od ľudí, ktorí pravidelne pijú vodu.

 

You Might Also Like