15 minút chôdze denne môže zmeniť vaše telo!

Sme národ do značnej miery sedavých pracovníkov. V dnešnej dobe ľudia majú menej a menej pohybu, a to môže viesť k vážnym zdravotných problémom. Viem, že veľa z nás nemá dostatok času a podmienky pre cvičenie, ale je tu jedna najjednoduchšia forma, ktorá je veľmi účinná – chôdza!

Mať 15 minút chôdze denne nám môže pomôcť žiť dlhšie. Vo Fakultnej nemocnici Saint-Etienne, University of Lyon, Fakultnej nemocnice v Dijone, Regionálne centrum pre prevenciu rakoviny a Jean Monnet University vo Francúzsku bolo dokázané, že chôdza je to najlepšie, čo pre telo môžme urobiť.. Nasledujúca štúdia bola publikovaná v časopise British Journal of Sports Medicine.

 DO tejto štúdie boli zaradení ľudia vo veku 60 a viac rokov, ktorí robili len 15 minút cvičenia denne a zníži riziko úmrtia čoskoro o 22%, v porovnaní s ľuďmi, ktorí nemali pohyb vôbec. 15 minút chôdze denne, vám pomôže žiť dlhšie‘- hovorí štúdia. Tento príbeh bol hlásený široko ďaleko v médiách. To je dôvod, prečo lekári nám odporúčajú  aspoň 150 minút miernej fyzickej aktivity týždenne.

Môžete vyskúšať chôdzu  a uvidíte, ako aj vám začne pomáhať a zlepšovať vaše zdravie, kondíciu a aj vnútornú pohodu. Niektoré z nich sú:

  1. Pomáha chudnúť
  2. Zvyšuje vitamín D
  3. Chôdza zlepšuje našu náladu
  4.  Zlepšuje naše kardiovaskulárne funkcie.
  5. Pomáha nám pri prevencii cukrovky
  6. Pomáha pri prevencii rakoviny hrubého čreva, rakoviny prsníka a rakoviny pľúc

You Might Also Like